Patrik Liljestrand nowym trenerem Grupy Azoty Tarnów

20.04.2020

W sezonie 2020/2021 tarnowskich szczypiornistów na parkietach PGNiG Superligi poprowadzi Patrik Liljestrand. Szwedzki szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Patrik Liljestrand urodził się 25 stycznia 1966 roku. Karierę trenerską rozpoczynał w norweskim Drammen HK. Później przeniósł się do Niemiec, gdzie prowadził zespoły grające w Bundeslidze. W 2013 roku zdecydował się na angaż w polskiej Superlidze, obejmując Górnik Zabrze, z którym sięgnął po brązowy medal.

Po dwóch sezonach spędzonych w Zabrzu, Liljestrand postanowił spróbować swoich sił w rodzinnym kraju, gdzie przez trzy lata prowadził IFK Skövde. Do Polski powrócił w 2018 roku, obejmując Energę MKS Kalisz. W zakończonym przedwcześnie sezonie 2019/20 zajął z tym klubem szóste miejsce.

Jest to szkoleniowiec z dużym doświadczeniem w klubach europejskich odnosząc przy tym sukcesy.  Myślę, że dla naszego zespołu i Tarnowa jest to duże nazwisko i dzięki temu będziemy dalej rozwijać się i malutkim kroczkami podnosić swoją poprzeczkę. – mówił Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor Sportowy Grupy Azoty Tarnów.

 

 

Bartek Ziaja, fot. www.spr-tarnow.pl/
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN