Pięć medali dla Tarnowian podczas Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce

18.11.2020

Za nami Puchar Europy Juniorów we wspinaczce sportowej. Świetnie w rywalizacji zaprezentowali się reprezentanci tarnowskich klubów wspinaczkowych: KS Sportiva, KU AZS PWSZ Tarnów i Pałacu Młodzieży Tarnów.

Wysoką formę potwierdziły siostry Kałuckie, Aleksandra i Natalia zajęły dwa pierwsze miejsca podium, przy okazji wykręcając rewelacyjne czasy podczas biegów na ściance służącej do bicia rekordu świata. Obie zawodniczki już w tym tygodniu udadzą się do Moskwy walczyć podczas mistrzostw Europy o kwalifikacje olimpijską na Igrzyska w Tokio w 2021 roku.

Trzy brązowe medale przypadły zawodnikom reprezentującym trzy tarnowskie kluby. Junior młodszy Oskar Szalecki wywalczył brąz dla KS Sportiva, przy okazji ustanawiając swój nowy rekord życiowy z czasem 7,78 s., młodzieżowiec Konrad Gruszka wywalczył brąz dla KU AZS PWSZ Tarnów również wykręcając rewelacyjny czas 6,83 s., juniorka Kinga Pałka wywalczyła brąz dla Pałacu Młodzieży Tarnów.

W tarnowskim pucharze uczestniczyli reprezentanci Ukrainy, Czech i Polski. Ze względu na pandemię koronawirusa zawody miały skromniejsza obsadę niż edycje rozgrywane w Tarnowie poprzednich latach. Na osiemnaście miejsc medalowych osiem przypadło reprezentantom Ukrainy, dziesięć wywalczyli zawodnicy reprezentacji Polski. Oficjalne wyniki dostępne są na stronie IFSC: https://www.ifsc-climbing.org/index.php/world-competition/calendar

Organizatorami zawodów byli Klub Sportowy Sportiva i Klub Uczelniany AZS PWSZ Tarnów.

Bartek Ziaja, Arkadiusz Kamiński Klub Sportowy Sportiva, fot. klub Sportowy Sportivia