Pierwsze niespodzianki i rozczarowania w niższych ligach piłkarskich

16.08.2019

Na dobre rozkręciła się ligowa karuzela w niższych ligach piłkarskich. W ten weekend inaugurują rozgrywki futboliści klas okręgowych.

Kolejny remis w drugiej kolejce trzeciej ligi zapisali na swoim koncie piłkarze Wisłoki Dębica. Tym razem zespół trenera Dariusza Kantora bezbramkowo remisują w Przeworsku, gdzie swoje pojedynki rozgrywa drużyna Wólczanki Wólka Pełkińska. A w niedzielę kolejny pojedynek rozegrają piłkarze Wisłoki. Tym razem na stadionie przy ulicy Parkowej w Dębicy, gościć będzie zespół Podlasia Biała Podlaska.

W czwartej lidze podkarpackiej rozegrano drugą serię spotkań. Igloopol Dębica zapisał na swoje konto drugie zwycięstwo, tym razem pokonując JKS 1909 Jarosław 2:1. Po porażce w Sanoku, wygraną odnoszą piłkarze Legionu Pilzno, wygrywając z Polonią Przemyśl 3:1. Natomiast druga drużyną PGE Stali Mielec na własnym stadionie remisuje z Wisłokiem Wiśniowa 1:1.

Trzecią kolejkę piłkarze czwartej ligi podkarpackiej rozegrają już w weekend. W niedzielę o 16 w Pruchniku miejscowy Start podejmie drugi zespół mieleckiej PGE Stali, w tym samym czasie w Targowiskach drużyna Partyzanta zagra z Igloopolem Dębica, zaś o 17 rozpocznie się pojedynek w Jarosławiu gdzie miejscowy JKS 1909 zmierzy się z Legionem Pilzno.

Drugą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze czwartej ligi małopolskiej. Tarnowska Unia bezbramkowo zremisowała z Popradem Muszyna. Poprad Rytro wygrywa z Watrą Białka Tatrzańska 3:2, takim samym rezultatem zakończył się pojedynek w Limanowej, gdzie Limanovia rywalizowała z drugim zespołem Bruk Bet Termaliki Nieciecza. Barciczanka uległa Okocimskiemu Brzesko 1:2, w Tarnowie, Tarnovia również w takich rozmiarach uległa GKS-owi Drwinia. Bocheński Klub Sportowy pokonał Lubań Maniowy 2:1, drugi zespół Sandecji Nowy Sącz lepszy w rywalizacji z Wolanią Wola Rzędzińska po wygranej 1:0. W ostatnim spotkaniu Orkan Szczyrzyc przegrał z Wierchami Rabka Zdrój 1:3. W tej kolejce pauzowali piłkarze Glinika Gorlice.

W ten weekend zaplanowano trzecią kolejkę spotkań. W sobotę o 13 Poprad Muszyna podejmie Tarnovię, o 17 Wierchy Rabka Zdrój zagrają z Limanovią, a Okocimski Brzesko z Popradem Rytro. W niedzielę o 11 drugi zespół Bruk Bet Termaliki Nieciecza zmierzy się z tarnowską Unią, o 16 GKS Drwinia podejmie Barciczankę, a Lubań Maniowy drugą drużynę Sandecji Nowy Sącz. O 17 Watra Biała Tatrzańska zmierzy się z Glinikiem Gorlice, a Wolania Wola Rzędzińska z Orkanem Szcyrzyc. W tej kolejce pauzują piłkarze Bocheńskiego Klubu Sportowego.

Rozgrywki zainaugurowali piłkarze tarnowskiej okręgówki. Rozpoczęli je jednak od drugiej kolejki. Zorza Zaczarnie pokonała Tuchovię 4:0, tarnowski Metal zwyciężył Ciężkowiankę 3:0. GKS Gromnik wygrywa z Unią Niedomice 4:1, taki sam rezultat padł w spotkaniu w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie Dąbrovia pokonała Polan Żabno. LKS Ładna przegrał z Olimpią Wojnicz 2:4, Ikar Odporyszów bezbramkowo remisuje z Pogórzem Pleśna.

W weekend rozegrane zostaną kolejne spotkania. W sobotę o 17 Tuchovia zmierzy się z Ciężkowianką, tarnowski Metal z LKS Ładna. Pół godziny później rozpocznie się pojedynek Olimpia Wojnicz rywalizować będzie z Ikarem Odporyszów, a LKS Szynwałd z Dunajcem Zakliczyn. W niedzielę o 15 Pogórze Pleśna podejmie piłkarzy Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, o 16 Polan Żabno zagra z Dunajcem Zbylitowska Góra. O 17 Wisła Szczucin podejmie GKS Gromnik, a pół godziny później w Niedomicach Unia zagra z Zorzą Zaczarnie.

Rozgrywki w ten weekend zainaugurują piłkarze brzesko – bocheńskiej okręgówki. W sobotę o 13 Szreniawa Nowy Wiśnicz podejmie Arkadię Olszyny, a Sokół Borzęcin Naprzód Sobolów. O 16 Pagen Gnojnik zmierzy się z Orłem Dębno, o 17 Raba Książnice z Olimpią Kąty, a Strażak Morzyska z Jadowniczanką. W niedzielę o 12 Rylovia podejmie Olimpie Bucze, a o 17 Sokół Maszkienice zmierzy się z Radłovią.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN