Piłkarki Tarnovii Tarnów wiceliderkami pierwszej ligi

20.10.2020

Kobiecy zespół Tarnovii Tarnów w meczu na szczycie pierwszej ligi pokonał na własnym boisku Stomilanki Olsztyn 2:1 (1:1).

Przed spotkaniem oba zespoły miały po 16 punktów w ligowej tabeli. Tarnowianki szybko wyszły na prowadzenie po celnym uderzeniu w 24 minucie Gabrieli Gębicy. Odpowiedź przyjezdnych była jednak błyskawiczna, bo już minutę później do remisu doprowadziła Agnieszka Franaszek.

O zwycięstwie tarnowskiego zespołu przesądziła w 87 minucie Katarzyna Białoszewska, która najlepiej odnalazła się po zamieszaniu w polu karnym zespołu Stomilankek Olsztyn.

Po tej wygranej zespół z Tarnowa jest samodzielnym wiceliderem ligi. Tarnowianki ustępują pola jedynie ekipie UKS SMS II Łódź, która w ostatniej kolejce pokonała Rekord Bielsko-Biała aż 5:0.