Piłkarskie ostatki pucharowe

20.11.2018

Drugi weekend listopada był okazją do rozegrania pojedynków Pucharu Polski na szczeblach podokręgów. W bocheńskim rozegrano trzy pojedynki trzeciej rundy.

Szreniawa Nowy Wiśnicz uległa Tarnavii 1:3, Ceramika Muchówka również nie sprostała czwartoligowemu GKS-owi Drwinia i przegrała 1:4. W Rzezawie Novi Rzezawianka również odpadli z rywalizacji pucharowej Przegrali oni z Bocheńskim Klubem Sportowym 1:4. Po 30 minutach gry było 2:0 dla bochnian po bramkach Tomasza Palonka i Daniela Bukowca. Gospodarze nie zamierzali składać broni i trafili jeszcze przed przerwą, a autorem gola był Rafał Góral. Po zmianie stron dominacja piłkarzy z miasta soli nie podlegała dyskusji. Dołożyli oni do swojego dorobku jeszcze dwa trafienia. Najpierw Ernest Świerczek, a później ponownie Daniel Bukowiec.

W podokręgu brzeskim ostatecznie nie doszło do rywalizacji Jadowniczanki z Pagenem Gnojnik. Decyzją trenerów obu zespołów, spotkanie zostało przełożone na wiosnę przyszłego roku. Podobnie jest ze spotkanie w okręgu tarnowskim, gdzie Metal Tarnów miał się zmierzyć z Tarnovią. W drugim półfinale Dunajec Zbylitowska Góra niespodziewanie pokonał graczy Dunajca Zakliczyn 2:1.