Piłkarze Grupy Azoty Unii Tarnów rozpoczynają walkę o Ligę Europejską

31.08.2021


Przed zawodnikami tarnowskiego klubu historyczna szansa i jednocześnie bardzo trudne zadanie – już dziś( 31.08) i jutro ( 1.09) zmierzą się w dwumeczu z chorwackim RK Nexe w ramach pierwszej rundy kwalifikacyjnej EHF European League.

Sam awans drużyny Unii Tarnów do europejskich pucharów był sporym zaskoczeniem i czymś z początku zupełnie nieplanowanym.

Tarnowska drużyna, która w poprzednim sezonie ligowym miała zarówno swoje wzloty, jak i upadki, potrzebowała solidnych wzmocnień i ustabilizowania formy, aby móc poważnie traktować myśli o europejskich rozgrywkach i ewentualnym awansie do kolejnych rund. Do zespołu dołączyli m. in. doświadczony Aleksandr Bushkou, utaletnowany Keisuke Matsuura oraz młody Taras Minotskyi, który ma za sobą mecze w Lidze Mistrzów.  Drużyna jest w dobrej formie i nie może doczekać się dwumeczu z RK Nexe.

Zadanie nie będzie jednak proste. Rywal tarnowian to drużyna z wysokiej, europejskiej półki. Doświadczone RK Nexe regularnie występuje w międzynarodowych rozgrywkach, w których mierzy się z najmocniejszymi zespołami. Od 2011 roku jest uczestnikiem Regionalnej Ligi SEHA. Drużyna kilkukrotnie zakwalifikowała się też do finałowego turnieju sześciu najlepszych drużyn SEHA Gazprom League. Od 2008 roku co roku kwalifikuje się do EHF European League, a 3 razy udało się im awansować do fazy grupowej. Jest aktualnym wicemistrzem Chorwacji. Nie ulega więc wątpliwości, że to właśnie Chorwaci są stawiani w roli faworyta tego dwumeczu.

Na korzyść rywala tarnowian przemawia także fakt, że oba mecze zostaną rozegrane w chorwackich Nasicach. Z powodu problemów z halą sportową w Tarnowie, za porozumieniem obu klubów podjęto decyzję o rozegraniu obu spotkań w Chorwacji. Kluby zadecydowały, że mecze rozegrane zostaną dzień po dniu, 31 sierpnia i 1 września o godzinie 19:00.

Choć droga Grupy Azoty Unii Tarnów do kolejnej rundy kwalifikacyjnej może być trudna, to zawodnicy zapewniają, że zrobią wszystko, aby oba spotkania były emocjonujące i na boisku zrobią wszystko by wykorzystać szansę i wywalczyć upragniony awans do kolejnej rundy. W hali prawdopodobnie zabraknie polskich kibiców, jednak będzie możliwość oglądania meczów online na stronie internetowej https://ehftv.com.

Aby uzyskać dostęp do legalnej transmisji wystarczy zarejestrować się na stronie : https://ehfpayments.streamamg.com/account/freeregistration

Karol Garncarz, źródło: unia-tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN