Piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów przegrywają z medalistami mistrzostw Polski

19.08.2020

22:25 tarnowscy piłkarze ręczni przegrali z NMC Górnikiem Zabrze. Było to kolejne spotkanie kontrolne “Jaskółek” przed zbliżającym się sezonem PGNiG Superligi.

W spotkanie lepiej weszli Zabrzanie, którzy prowadzili już 5:1, jednak później podopieczni Patrika Liljestranda zdobyli pięć bramek pod rząd. W końcówce pierwszej połowy zespół ze Śląska zwiększył swoje prowadzenie i zszedł na przerwę z przewagą trzech bramek.

W drugą część meczu lepiej weszli Zabrzanie, którzy prowadzili już 16:10. Później skuteczną pogonią popisali się zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów, którzy w 42 minucie doprowadzili do remisu 17:17. W końcówce spotkanie to jednak czołowy zespół ostatniego sezonu PGNiG Superligi okazał się skuteczniejszy i wygrał różnicą trzech bramek.

W tarnowskim zespole najskuteczniejszy był Japończyk Rennosuke Tokuda, którzy rzucił sześć bramek.

We ostatnich meczach sparingowych tarnowianie wygrali z Gwardią Opole i przegrali z Tatranem Preszov.