Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów przygotowują się do PGNiG Superligi [ZDJĘCIA]

16.07.2019

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów rozpoczęli przygotowania do sezonu. W drużynie beniaminka PGNiG Superligi doszło do zmiany na ławce trenerskiej, gdzie Ryszarda Tabora zastąpił Marcin Markuszewski. W drużynie jest też sześciu nowych graczy.

Z Lubina do Tarnowa przenosi się bramkarz Patryk Małecki. Na pozycje obrotowego i zawodnika odpowiedzialnego za defensywę tarnowską z Opola do Małopolski przenosi się Litwin Mindaugas Tarcjonas.

W zespole tarnowskim nowymi twarzami są również środkowy rozgrywający Wojciech Dadaj, rozgrywający Paulo Grozdek oraz skrzydłowy Łukasz Kużdęba i obrotowy Kamil Pedryc.

Trener Marcin Markuszewski wybrał Tarnów, bo lubi wyzwania. Ostatnio był szkoleniowcem w Gdyni, również grając w najwyższych ligach.

Z drużyną trenują również młodzi tarnowscy zawodnicy bramkarz Krzysztof Ocytko oraz skrzydłowy Maksym Grzesik. Do drużyny mają jeszcze dołączyć dwaj zawodnicy na pozycje prawego rozegrania oraz środkowego.

Docelowo kadra ma liczyć 18 zawodników, pozostali zostaną wypożyczeni do klubów z niższych lig.

Pierwszy pojedynek kontrolny tarnowianie rozegrają 31 lipca z NMC Górnikiem Zabrze. Sezon ligowy rozpocznie się 30 sierpnia.

Posłuchaj:
Patryka Małeckiego
Mindaugasa Tarcjonasa
Marcina Markuszewskiego
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN