Piłkarze tarnowskiej Unii spadają do czwartej ligi

18.06.2018

W trzeciej lidze grupie czwartej do ostatniej minuty toczyła się rywalizacja o utrzymanie. Tarnowska Unia wyjechała do Radzynia Podlaskiego, gdzie zmierzyła się z miejscową drużyną Orląt.

Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili po trafieniu Karola Rycaja. Druga połowa bardzo obiecująco rozpoczęła się dla tarnowskiej drużyny. Artur Biały wyrównał po bramce zdobytej w 52 minucie. Gdy wydawało się, że tarnowski zespół zakończy ten pojedynek remisem, w ostatnich pięciu minutach rywalizacji gospodarze wykorzystali chwilę dekoncentracji. Cezary Demianiuk znów wyprowadził drużynę Orląt na prowadzenie, a w doliczonym czasie gry, po kontrach, najpierw na 3:1 podwyższył Krystian Puton, zaś wynik spotkania na 4:1 dla ekipy z Radzynia Podlaskiego ustalił Szymon Stanisławski.

Niekorzystny wynik nie skazywał jeszcze tarnowskiego zespołu na spadek. Nadzieją były wyniki rywalizacji w Sandomierzu oraz Wólce Pełkińskiej. Drużyna Wisły Sandomierz nie miała problemu by wygrać ze zdegradowanym do czwartej ligi MKS Trzebinia Siersza 2:0. Z kolei Wólczanka długo męczyła się z JKS Jarosław. Ostatecznie goście wygrali 3:2, ale nie uchroniło ich to przed spadkiem. Tak samo jak drużynę tarnowskiej Unii oraz Karpat Krosno i zespołu z Trzebini. Jaskółkom do utrzymania zabrakło punktu. Oznacza to że w przyszłym sezonie Unia rywalizować będzie na boiskach czwartej ligi małopolskiej.

Do tego o klasę niżej zagrają futboliści Wolanii Wola Rzędzińska. Na wynik rywalizacji Hutnika Nowa Huta Kraków z Barciczanką czekają gracze Polanu Żabno. Po pierwszym spotkaniu na stadionie na Suchych Stawach, bliżej trzeciej ligi są krakowianie. Wygrali oni 2:1, po bramkach Łukasza Kędziory i Mariusza Bieniasa. Dla drużyny z Barcic bramkę zdobył krakowski obrońca Mariusz Bienias. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie za tydzień w niedziele o godzinie 15 na stadionie w Barcicach.