Piotr Górnikiewicz: Miasto bardziej powinno wspierać żużel [WYWIAD]

22.03.2021

Gościem sobotniego magazynu sportowego radia RDN był radny miejski, przewodniczący  komisji sportu Piotr Górnikiewicz.

Radny odpowiedział na pytania dotyczące organizacji startu etapu Tour de Pologne w Tarnowie, awansu piłkarzy ręcznych Grupy Azoty SPR Tarnów do finału Pucharu Polski, a także wysokości dotacji przeznaczanych przez miasto na sport.

– Tych środków jest wciąż zbyt mało, także na sport żużlowy – mówił radny Górnikiewicz.

– Ja jestem zwolnennikiem tezy, że miasto powinno w większej formule Żużlową Spółkę Akcyjną. To jest dyscyplina, która jest nierozerwalnie związana z naszym miastem, więc też próbujemy przekonać pana prezydenta, żeby te środki były większe. Czy te środki powinna być z puli sportu? Mam pewne wątpliwości, czy nie powinno być to z puli promocji miasta, bo jest to świetna promocja.

Przypomnijmy, miasto przeznaczyło na żużlowy klub Unia Tarnów 30 tysięcy złotych. Za darmo udostępnia też stadion miejski w Mościcach.

Jak zapowiedział Piotr Górnikiewicz, na najbliższej sesji Rada Miasta na wniosek prezydenta Tarnowa ma przeznaczyć dodatkowe 500 tysięcy złotych na tarnowski sport. Ma to poprawić sytuację między innymi tarnowskich klubów piłkarskich występujących w czwartej lidze, które wcześniej otrzymały od miasta po 10 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Piotr Górnikiewicz
Cała rozmowa
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN