Piotr Świercz: Szkoda, że dobrze jeździć zaczęliśmy dopiero w końcówce sezonu

05.08.2021

W niedzielnym zwycięskim spotkaniu “Jaskółek” z Orłem Łódź (56:34) na torze Tarnowie z dobrej strony zaprezentowali się młodzieżowcy. Bardzo zadowolony ze swojego występu był wychowanek klubu, Piotr Świercz.

Bardzo fajnie układał mi się pierwszy bieg, który wygrałem. Z drugiego jestem zadowolony, a trzeci kosztował mnie dużo ciężkiej pracy, ale są efekty, co widać gołym okiem – komentował Świercz.

Młodzieżowiec nie krył rozczarowania, że wyniki drużyny przyszły tak póżno. Gdyby nie problemy i kontuzje zawodników, być może sytuacja tarnowskiego klubu wyglądałaby teraz zupełnie inaczej.

Szkoda, że dobrze jeździć zaczęliśmy dopiero w końcówce sezonu, ale najwyraźniej tak musiało być i niczego już nie zmienimy – skomentował Świercz.

Zwycięstwo “Jaskółek” nie wpłynie na końcowe rozstrzygnięcia, gdyż spadek do II Ligi jest już przesądzony, ale dzięki pierwszej wygranej w sezonie, Unia Tarnów nie zakończy rozgrywek eWinner 1. Ligi z zerowym dorobkiem.

To nie koniec występów wychowanka Unii w tym sezonie. Przed nim kolejne zawody w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, na których chciałby wypaść jak najlepiej.

Chcemy się dobrze zaprezentować. Ja staram się na luzie podejść do tych zawodów, zachowuję spokój i to mi wychodzi najlepiej – zakończył 17-latek.

Cała pomeczowa wypowiedź Piotra Świercza dostępna jest poniżej.

Posłuchaj:
Piotr Świercz
Karol Garncarz, Gabriela Koziara, fot. Paweł Wilczyński
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN