Polki wygrały ze Słowaczkami w Barcicach

11.11.2018

3:2 – właśnie takim wynikiem na korzyść Polek, zakończył się mecz w Barcicach. Na stadionie Barciczanki zmierzyły się reprezentacje Polski i Słowacji do lat 15 w piłce nożnej kobiet. Mimo, że było to towarzyskie spotkanie, nie zabrakło emocji.

Trybuny wypełniły się prawie po brzegi. Polkom kibicowało blisko 700 osób. – Kibicujemy od pierwszej połowy, tu ze mną jest mama Oli i Pauliny, które grają na boisku. Zawsze, gdy wychodzą na murawę towarzyszą nam emocje – opowiadają kibicki. – Ładnie grają nasze dziewczyny i na pewno zwyciężą – dodają kolejni widzowie.

Jak podkreślił prezes Barciczanki Barcice Paweł Cieślicki, wygrana dobrze smakuje szczególnie, że przypadła w setną rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nasze dziewczyny bardzo dobrze się spisały, ale drużyna ze Słowacji też pokazała swoją ambicję. W piątek w Łomnicy Tatrzańskiej Polki z łatwością wygrały 3:0, tutaj było trochę trudniej, ale mecz był na dobrym poziomie i cieszymy się, że tak dopisała publiczność.

Zwycięską bramkę, która przeważyła o wygranej Polek, zdobyła w 44. minucie meczu Aleksandra Cygan z UKS Trójki Staszkówka Jelna. Zagrała też Paulina Sokulska, również reprezentująca barwy tego sądeckiego klubu.