Ponad 13 tysięcy złotych dla Andrzeja Szufryna

10.12.2018

Pieniądze udało się zebrać podczas turnieju tenisa stołowego Sport Przeciw Przemocy w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Zostały przeznaczone na rehabilitację Andrzeja Szufryna, poszkodowanego w wypadku drogowym w Łęce.

W sierpniu 2018 roku cysterna zderzyła się tam z 3 samochodami osobowymi. Zginęła wtedy 4-osobowa rodzina, w tym kobieta w w ciąży. 19-latek był ciężko ranny i musi przechodzić rehabilitację. Okazją do pomocy był turniej ping-ponga w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Zebraliśmy 13 518 złotych 13 groszy. Pieniądze trafiały do puszek w naszej szkole, ale też w innych placówkach w Nowym Sączu i okolicach. Ponadto była licytacja koszulki Sandecji i datki sponsorów – wyjaśnił Jacek Kmiecik, nauczyciel w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Uczniowie szkół podstawowych i średnich z regionu sądeckiego i dalszych okolic grali w ping-ponga w hali sportowej sądeckiej “Samochodówki”.

Turniej charytatywny wspierali też piłkarze Sandecji Nowy Sącz – Adrian Basta oraz kapitan I-ligowego zespołu Dawid Szufryn, który jest kuzynem poszkodowanego Andrzeja Szufryna. Gościem zawodów był prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN