Porażka mielczan na inaugurację rundy

10.12.2018

Szczypiorniści PGNiG Superligi w ten weekend rozegrali pierwsze pojedynki drugiej rundy. SPR Stal Mielec wyjechała do Kwidzyna, gdzie zmierzyła się z miejscowym MTS-em.

W inauguracyjnym spotkaniu na Podkarpaciu, zespół z kujawsko-pomorskiego zainkasował komplet punktów. Z kolei mielczanie pierwszą fazę rozgrywek nie zaliczyli do udanych i liczyli na zdobycz punktową w rywalizacji w Kwidzynie. Początek spotkania był wyrównany, a pierwsze dwie bramki w meczu zdobyli mielczanie. Gra z wynikiem oscylującym w okolicy remisu toczyła się około dziesięć minut, potem miejscowi sukcesywnie zaczęli powiększać swoją przewagę dzięki dobrej grze w obronie i wykorzystywaniu kontr.

W mieleckiej ekipie najjaśniejszymi punktami byli bramkarze, ale mimo wszystko nie uchronili oni swojej drużyny przez rosnąca stratą do rywala. Po prostu ich koledzy z pola popełniali błędy w ataku i oddawali niecelne rzuty. Finalnie już do przerwy gospodarze prowadzili aż 18:10. Po zmianie stron praktycznie cały czas trwała gra bramka za bramkę. Zespół z Podkarpacia nie mógł znaleźć sposobu na rozbicie obrony kwidzyńskiej.

Dobre wrażenie na środku rozegrania sprawiał Bartosz Kowalczyk, który robił co mógł by choć trochę zmniejszyć straty swojej drużyny, ale ostatecznie na niewiele się to zdało. Ostatecznie MTS Kwidzyn pokonał SPR Stal Mielec 29:20.

Bramki dla drużyny z Podkarpacia zdobyli: Kowalczyk 8, Krępa 4, Rutkowski i Sarajlić po 2 oraz Cuzić, Grzegorek, Wypych i Miedziński po 1.

W tabeli ligowej mielczanie spadli na przedostatnią 13 lokatę. Następny pojedynek SPR Stal rozegra 30 stycznia na własnym parkiecie, kiedy podejmie wicemistrza Polski Orlen Wisłę Płock.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN