Poznaliśmy skład reprezentacji Polski w long trucku. Skórnicki wraca do rywalizacji!

10.05.2021

Stanisław Burza, Marcin Sekula i Adam Skórnicki. Ci trzej zawodnicy zostali zaprezentowani w poniedziałek w Tarnowie jako reprezentanci Polski na drużynowe mistrzostwa świata na długim torze. Te zostaną 26 września w holenderskim Roden.

Wszyscy trzej reprezentanci to doświadczeni żużlowcy, którzy mają za sobą długie kariery w sporcie motorowym . Niespodzianką jest powrót do rywalizacji Adama Skórnickiego. 44- latek to obecny szkoleniowiec Orła Łódź .

Chcemy swoim doświadczeniem pokazać, ze możemy jeszcze rywalizować na najwyższym poziomie – mówi Stanisław Burza, były zawodnik Unii Tarnów, który w ostatnim roku zajął trzecie miejsce w rywalizacji na długim w Rzeszowie.

– Bardzo liczymy na to, że stawiając na Adama Skórnickiego, na mnie, czy na Adama Sekulę, który wcześniej rywalizował w Ice Speedway’u, że będziemy w stanie wyciągnąć jak najwięcej pierwszych wrażeń, żeby później móc przekazywać nasze doświadczenia.

Trenerem kadry jest Rafał Dobrucki.

Po rywalizacji w Holandii jeden z reprezentantów 28 sierpnia wystąpi w czwartej rundzie finałowej indywidualnych mistrzostw świata w Rzeszowie.

Posłuchaj:
Stanisław Burza
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN