Prawdopodobnie w lipcu ruszy Ewinner 1 Liga Żużlowa

06.05.2020

Po wielu spotkaniach Główna Komisja Sportu Żużlowego doszła do porozumienia z pierwszoligowymi klubami i podjęto decyzję o wznowieniu rozgrywek. Mecze odbyłyby się bez udziału kibiców.

Jak mówi manager Unii Tarnów Tomasz Proszowski wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.

– Posługujemy się tymi komunikatami, które podaje Główna Komisja Sportu Żużlowego, na dzień dzisiejszy po wczorajszych konsultacjach kluby się określiły, że jedziemy bez publiczności i wyraziło na to zgodę 8 zespołów. GKSŻ wychodzi z założenia, że jedziemy cały sezon bez publiczności. Lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż rozczarować. Dlatego na dzień dzisiejszy kluby się zgodziły, co jeszcze miesiąc temu wydawało się nierealne. Teraz się okazuje, że się to troszkę zmieniło.

Nie wiadomo również jak potoczą się losy zawodników spoza Polski, którzy tłumnie występują w naszych rozgrywkach. Jak dodaje manager tarnowskiej drużyny może to być spory kłopot dla niektórych drużyn.

– Jeśli ktoś zobaczy na składy drużyn to przy tych ograniczeniach na dzień dzisiejszy my tracimy lidera i ogólnie dwóch zawodników. Ale za to ekipy z Gniezna czy Gdańska tracą czterech zawodników, więc dla nich byłby ogromny problem ze składem, żeby w ogóle wyjechać do meczu.

Sprawa jest rozwojowa i na pewno będziemy do niej wracać.

Posłuchaj:
Tomasz Proszowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN