Przełamanie mieleckich piłkarzy w Siedlcach

19.03.2018

W Nice Pierwszej Lidze Piłkarskiej mielecka Stal wyjechała do Siedlec, gdzie zmierzyła się z miejscową Pogonią. Dotychczas zespół z Podkarpacia miał problemy z wywiezieniem punktów z Mazowsza.

Tym razem cele jakie przyświecają ekipie trenera Zbigniewa Smółki nie pozwalają na straty punktowe. Spotkanie mogło dobrze rozpocząć się dla gospodarzy, jednak Andrzej Rybski nie trafił z bliskiej odległości. Kwadrans później przed kopią sytuacji stanął Dariusz Zjawiński, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. W odpowiedzi Bartosz Nowak oddał silny strzał z 20 metrów, ale bramkarz siedlecki był na posterunku. Przed końcem pierwszej połowy ponownie Nowak próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy, ale znów górą był Rafał Misztal.

Po zmianie stron wreszcie kibice zobaczyli bramki. Sygnał do ofensywnej gry dał kapitan mielczan Krzysztof Kiercz, który w 54 minucie trafił w słupek bramki Pogoni. Chwilę potem Michał Janota uderzył w poprzeczkę. Ale w 64 minucie Nowak otworzył wynik rywalizacji silnym strzałem z dystansu. Chwilę potem Zjawiński mógł wyrównać, jednak Radosław Majecki nie dał się zaskoczyć. W 78 minucie Jakub Arak po raz drugi pokonał bramkarza miejscowych. Tym razem w sytuacji sam na sam lekkim strzałem wyminął golkipera siedlczan. Druga bramka dla Stali dała sygnał do ataku dla piłkarzy Pogoni. W 85 minucie futbolówka wpadła do bramki mieleckiej, jednak Zjawiński był na spalonym. 60 sekund później napastnik Pogoni nie pomylił się i zdobył bramkę kontaktową. Na kolejne trafienia zabrakło czasu i spotkanie zakończyło się wygraną mieleckiej Stali 2:1.

W następnej kolejce Stal Mielec ma zagrać na własnym stadionie z liderem Miedzią Legnica. Spotkanie ma być jednak odwołane ze względu na występ reprezentacyjny jednego z piłkarzy zespołu z Dolnego Śląska.