Rafał Kalinowski nowym trenerem tarnowskich siatkarek

09.07.2020

Na stanowisku trenera tarnowskiego zespołu Kalinowski zastąpił Łukasza Marciniaka. Nowy szkoleniowiec Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów przez dwa ostatnie sezony prowadził KPKS Halemba Ruda Śląska.

Rafał Kalinowski to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a obecnie jej wykładowca. Karierę trenerską rozpoczął pracując z drużynami młodzieżowymi MOSIR Mysłowice, z którymi zdobywał medale Mistrzostw Polski. Przez siedem lat współpracował też ze szkołą Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu i Szczyrku. W okresie 2013-2015 pełnił funkcję II trenera reprezentacji Polski kadetek. W sezonie 2017/18 pracował w zespole WTS Solna Wieliczka jako asystent Ryszarda Litwina.

Na razie tarnowski zespół nie podał jeszcze  do wiadomości  żadnego nazwiska siatkarki, która będzie reprezentowała tarnowski zespół w przyszłym sezonie w rozgrywkach I ligi. Wiadomo natomiast, że w drużynie nie zagrają już Justyna Kędziora, Marta Duda, Olga Samul, Julita Molenda, Nikola Abramajtys, Maja Grodzka, Marcelina Gliniecka oraz Katarzyna Tkaczyk. Wszystkie te zawodniczki znalazły już nowe kluby.

Bartek Ziaja, Fot. fb. Grupa Azoty PWSZ Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN