Rafał Wisłocki został dyrektorem Akademii Sandecja

02.03.2021

Będzie odpowiadał za sportowy rozwój młodych piłkarzy z regionu, trenujących w sądeckim klubie. Wisłocki w przeszłości zarządzał akademią piłkarską Wisły Kraków, a ostatnio był członkiem zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Pochodzi z Ropy w powiecie gorlickim. Jako dyrektor Akademii Sandecja będzie też ściśle współpracował ze sztabem szkoleniowym I-ligowca. Trenerem Sandecji jest Dariusz Dudek.

Rafał Wisłocki jest absolwentem krakowskiej AWF oraz podyplomowych studiów na wrocławskiej WSZiC. Przez 12 lat był związany z Wisłą Kraków, jako trener, koordynator, dyrektor akademii oraz prezes.

Wisłocki odbył liczne staże trenerskie w kraju (Wisła, Garbarnia Kraków) i zagranicą (m.in. Athletic Club, Benfica Lizbona, PAOK Saloniki, Bayer Leverkusen, ASSE Saint-Etienne, Dinamo Zagrzeb, belgijska federacja KBVB+KAS Eupen, PSV Eindhoven), był też uczestnikiem i prelegentem na konferencjach szkoleniowych. Przez kilka lat współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie prowadzenia zajęć piłkarskich, a także praktyk w klubie sportowym dla studentów psychologii.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN