Rekordowa porażka tarnowskich koszykarzy

21.02.2020

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w zaległym meczu dwudziestej drugiej kolejki grupy „C” drugiej ligi zmierzyli się na własnej hali z wiceliderem AZS AGH Oknoplast Kraków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Krakowian 140:53 (31-19, 24-12, 47-8, 38-14), co jest rekordową porażką podopiecznych Michała Skowrona.

Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy. Zaraz na początku gry  zawodnicy z Krakowa rzucili dwie „trójki” i  już w 33 sekundzie spotkania prowadzili 6:0. Później dobre próby zwłaszcza Jakuba Iskry i Jacka Sulowskiego pozwoliły zespołowi z Tarnowa utrzymywać kontakt z rywalem i zakończyć pierwszą kwartę z dorobkiem 19 punktów.

W dalszej części meczu akademicy z Krakowa systematycznie budowali swoją przewagę. Tarnowianie zostali zdominowani zwłaszcza w trzeciej kwarcie, którą przegrali różnicą 39 punktów! Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką MUKS 1811 Unii Tarnów, której zawodnicy   rzucili 87 punktów mniej od swoich rywali.

Koszykarze z Tarnowa zajmują obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W tym sezonie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 15, Patryk Hałka 12, Jakub Iskra 11, Błażej Karlik 7, Oliwier Bona 4, Michał Moskal 2, Dominik Niemczura 2, Piotr Badełek 0, Adrian Boduch 0, Piotr Słapiński 0, Piotr Targoński 0.