Renata Knapik-Miazga jedzie na Olimpiadę do Tokio

18.07.2021

Szpadzistka pochodząca z Koszyc Wielkich znalazła się w gronie sportowców, którzy już wkrótce rozpoczną zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w japońskim Tokio.

33-letnia zawodniczka AZS AWF Kraków jest m.in. trzykrotną Mistrzynią Polski, brązową medalistką Mistrzostw Świata oraz wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy. Brakuje jej jednak olimpijskiego ‘krążka’.

– To jest jej największe marzenie. Całe życie na to pracowała, a trenuje już 23 lata. Myślę że może się to marzenie spełnić, ale to jest sport. Szpada to bardzo trudna technicznie dyscyplina i na igrzyskach będzie wielu mocnych zawodników. Natomiast sercem jestem za żoną i wierzę, że przywiezie do Polski nie jeden a dwa medale – indywidualny i drużynowy – mówi Damian Miazga, mąż zawodniczki.

Renata Knapik-Miazga, mimo ogromu zajęć, nie zapomina o rodzinnej miejscowości. W Koszycach Wielkich m.in. prowadzi zajęcia z szermierki dla młodzieży.

– Pani Renata zwróciła się kiedyś do pana wójta o możliwość wynajęcia naszej hali i wraz z mężem trenuje grupę młodzieży. Przyjeżdżają do niej ludzie nie tylko z Tarnowa, ale nawet także z Mielca. Jako koordynator sportu w gminie Tarnów mam z nią bardzo dobry kontakt i cieszę się, że pojechała na Igrzyska i będę ją duchowo wspierał – mówi Eugeniusz Wojtarowicz, radny gminy Tarnów.

Turniej indywidualny odbędzie się 24 lipca, natomiast zmagania drużynowe zostaną rozegrane trzy dni później, 27 lipca.

Posłuchaj:
Damian Miazga
Eugeniusz Wojtarowicz
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN