Rennosuke Tokuda na dłużej w Tarnowie

26.01.2021

Japończyk podpisał nowy kontrakt z tarnowskim zespołem do 2022 roku.

Rennosuke Tokuda rozgrywa swój drugi sezon z barwach Grupy Azoty SPR Tarnów. Na półmetku obecnego sezonu PGNiG Superligi z 92 bramkami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Zajmuje także drugie miejsce w rankingu asystujących.

Przedłużenie kontraktu z Tokudą to kolejny sukces klubu w tak krótkim czasie. Po dość długich negocjacjach udało się przekonać obecnego króla strzelców PGNiG Superligi do pozostania w naszym klubie przez kolejny rok. Uważam, że dla Grupy Azoty SPR Tarnów to ogromny sukces, że reprezentant Japonii widzi u nas perspektywy rozwoju. Na dzisiaj Renno to jeden z liderów naszego zespołu – najlepszy strzelec i najlepszy asystujący. Ważne są nie tylko jego bramki – w ostatnich meczach pokazał również, że potrafi grać dla zespołu. Mam nadzieję, że wspólnie z naszym zespołem będzie świętował także sukcesy drużynowe. – komentuje podpisanie kontraktu prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Pragnę nadal rozwijać się z obecnym zespołem i osiągać coraz więcej sukcesów. Chcę cieszyć się ze zwycięstw z fanami z Tarnowa. Bardzo lubię to miasto – mówi sam zawodnik.

Tokuda występuje na boisku również jako reprezentant Japonii. Wziął udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej 2021 w Egipcie i pomimo sporej konkurencji na swojej pozycji podczas turnieju dostał szansę zaprezentowania się w drużynie narodowej i w 6 meczach strzelił 10 bramek

Bartek Ziaja, źróło: Grupa Azoty SPR Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN