Rezerwy Unii Tarnów zagrają w ‘okręgówce’

30.07.2021

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przychylił się do wniosku ‘Jaskółek’ wniosku o dołączenie drużyny rezerw do tarnowskiej ligi okręgowej.

Jak zapowiadają włodarze tarnowskiego klubu, posiadanie drugiej drużyny było dla nich istotne z punktu widzenia rozwoju młodzieży.

– Była to dla nas bardzo ważna sprawa, dlatego już w zasadzie po awansie do III ligi złożyliśmy pismo do MZPN i prawie miesiąc czekaliśmy na decyzję. Na szczęście jest ona pozytywna. Jest to bardzo ważne dla naszej akademii i dla zawodników, którzy już powinni ‘łapać’ minuty w piłce seniorskiej ponieważ trudność, którą daje piłka juniorska jest dla nich zbyt mała, a to jednocześnie pozwoli im dobrze przygotować się do wejścia w naszą pierwszą drużynę – mówi Tomasz Matyjewicz przewodniczący rady klubu.

Trenerem rezerw ‘Jaskółek’ został Kamil Zachara, który będzie łączył obowiązki z pracą w Szkole Mistrzostwa Sportowego KS Unia Tarnów. W składzie głównie będą znajdować się zawodnicy, którzy skończyli wiek juniorski, ale wciąż są młodzieżowcami, a także juniorzy starsi i młodsi, którzy trenują w akademii. Z drugiej drużyny będą korzystać także zawodnicy podstawowego składu, którzy np. będą wracać po kontuzji.

Decyzja MZPN w środowisku tarnowskiej piłki wzbudza mieszane uczucia. Nie brak opinii mówiących, że Unia została potraktowana w sposób protekcyjny i jej rezerwy, jako nowy twór, powinny grać w A-klasie lub B-klasie.

Posłuchaj:
Tomasz Matyjewicz
Jakub Sajdak, Fot. ZKS Unia Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN