Rozpoczyna się czwarta edycja Turnieju Kogucika

07.09.2018

Na boiska w Stróżach wybiegną najmłodsi piłkarze. W ten weekend (8-9.09) odbędzie się tutaj czwarta edycja Turnieju Kogucika. Zagrają w nich zarówno dzieci z klubów znajdujących się w regionie jak również tych międzynarodowych.

Jak tłumaczy Stanisław Szpyrka, koordynator turnieju, piłkarze z regionu będą mogli zmierzyć się z wieloma zagranicznymi zespołami. – Chcemy też, aby były aspekty międzynarodowe i drużyny z innych krajów. Chodzi też o to, aby nasze dzieci mogły wystąpić na takim turnieju, pokazać się i zaprezentować.

Dawid Szufryn, kapitan Sandecji Nowy Sącz, również podkreśla, że turniej to kolejna okazja dla dzieci z mniejszych klubów do zmierzenia się z tymi największymi. – Od najmłodszych lat mierzą się z najlepszymi drużynami w Polsce. W tym roku przyjeżdżają też drużyny międzynarodowe, który urozmaicą i podniosą poziom turnieju.

W turnieju weźmie udział 36 drużyn i prawie 600 zawodników. Będą to chłopcy w wieku 10 i 11 lat. Piłkarska rywalizacja zaplanowana jest na sobotę i niedzielę. Radio RDN Nowy Sącz patronuje turniejowi.

Posłuchaj:
Stanisław Szpyrka
Dawid Szufryn
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN