Znani kierowcy będą ścigać się pod Ostrą [UTRUDNIENIA NA DROGACH]

26.07.2018

114 zawodników ma wystartować w jednym z najbardziej rozpoznawalnych górskich wyścigów samochodowych w Małopolsce. Sportowcy zmierzą się z trasą między Starą Wsią i przełęczą pod Ostrą.

Kierowców będzie można podziwiać w sobotę (28.07) i w niedzielę. Podjazdy w oba dni rozpoczną się o 9.00. Trasa wyścigu będzie liczyć 5,5-kilometra. Pojawią się na niej również gwiazdy Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich. Zawodnicy pochodzą z dziewięciu krajów europejskich. Są to między innymi Adam Stopka i Paweł Rzadkosz, czy też Czech Lukas Vojacek oraz Francuz Pierre Courroye.

W związku z wyścigiem, kierowców czekają utrudnienia drogowe. Od piątku (27.07) do niedzieli zamknięte będą fragmenty drogi powiatowej na odcinku Limanowa – Zalesie.

Szczegóły na temat utrudnień w ruchu

Od 27 lipca (piątek) od godz. 16:00 do 28 lipca (sobota) godz. 6:00: zamknięcie drogi  K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start).

Od 28 lipca (sobota) od godz. 6:00  do 28 lipca (sobota) do godz. 21:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na Młyńczyska.

Od 28 lipca (sobota) od godz. 21:00 do 29 lipca (niedziela) do godz. 7:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start).

Od 29 lipca (niedziela) od godz. 7:00  do 29 lipca (niedziela) do godz. 21:00: zamknięcie drogi K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na Młyńczyska.

Zostały wyznaczone objazdy dla w/w dróg przez Młyńczyska, Jastrzębie, Łukowicę i Siekierczynę. Istnieje też krótsza alternatywa drogą Limanowa-Zamieście-Słopnice-Zalesie-Kamienica.

Dodatkowo 27 lipca w (piątek) zamknięta jest ulica Bronisława Czecha w Limanowej (od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do cmentarza)na czas organizacji odbioru administracyjnego i badania kontrolnego (“LDK”).

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN