Sądeckie medale mistrzostw Europy w kickboxingu

15.11.2021

Gabriela Migda z klubu Evan Nowy Sącz została wicemistrzynią Europy juniorek w kickboxingu. Sądeczanka walczyła w Czarnogórze w kategorii 52 kg, w formule full contact. Dwa srebrne medale z tej imprezy przywieźli przedstawiciele grybowskiego Gladiatora. Wicemistrzyniami kontynentu zostały Julia Niewiadomska i Joanna Mucha.

Julia Niewiadomska walczyła w formule lowkick do 60 kilogramów, natomiast Joanna Mucha w formule fullcontact do 70 kilogramów. Zawodniczki wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Europy pokonując po drodze zawodniczki z takich krajów jak Turcja, Serbia czy Chorwacja.

– Jak do tej pory jest to największy sukces sportowy dla Julii i Asi. Wcześniej Julia Niewiadomska stawała na podium Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, ale na trzecim stopniu z brązowym medalem. W przyszłym roku prawdopodobnie w Turcji odbędą się Mistrzostwa Świata, które będą naszym głównym celem rocznym. Może uda się wywalczyć złoty medal, bo srebro i brąz już mamy – mówi trener Amadeusz Kwiatkowski.

Warto zaznaczyć, że drużynowo Polska zajęła 4 miejsce w tych mistrzostwach, a do wejścia do najlepszej trójki krajów w europie zabrakło jednego medalu.

Dodajmy, że kickboxing wszedł do rodziny sportów olimpijskich i ma pokazać się na igrzyskach olimpijskich.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN