Sądeckie piłkarki w półfinale Pucharu Polski!

22.04.2021

Wielki sukces piłkarek UKS Trójki Weronica Staszkówka Jelna. Drużyna zagra w półfinale Pucharu Polski. W ćwierćfinale sądeczanki wyeliminowały ekstraligowy Sportis KKS Bydgoszcz. Wygrały 4:3 po dogrywce i jak podkreśla trener Wojciech Mróz, mecz miał dramatyczny przebieg.

– Już w 30. minucie poważnej kontuzji doznała nasza podstawowa bramkarka. Po tym incydencie dziewczyny się rozsypały i straciły 2 bramki w 10 minut. W II połowie zawodniczki się zmobilizowały i zagrały koncertowo. W dogrywce strzeliliśmy dwie bramki, a cały mecz bardzo dobrze wytrzymaliśmy kondycyjnie. Cieszymy się z awansu!

W poniedziałek poznamy półfinałowego rywala Trójki w Pucharze Polski. Na pewno będzie to jeden z czołowych zespołów Ekstraligi. Półfinał zaplanowany jest na 5 maja. UKS 3 jest beniaminkiem I ligi kobiet. W niedzielę w samo południe podopieczne Wojciecha Mroza zmierzą się w Limanowej ze Stomilanką Olsztyn.

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Sportis KKP Bydgoszcz 4:3 (1:2)
Bramki: Paulina Tomasiak 28’, Wiktoria Dudka 52’, Anita Romuzga 107’, Kinga Łomako 113’ – Zofia Giętkowska 33’, Ana Barjaktarović 44’, 94’

Posłuchaj:
Wojciech Mróz
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN