Sądeczanka mistrzynią Europy!

11.09.2017

Jolanta Cichoń z klubu Evan Nowy Sącz reprezentowała Polskę najlepiej, jak się da. Kickbokserka została mistrzynią Europy juniorek. W macedońskim Skopje pokonała wszystkie rywalki.

W finale rywalizacji zmierzyła się z Turczynką Sari Melek, z którą walczyła już rok temu w Dublinie. Wtedy też wygrała i wywalczyła złoty krążek mistrzostw świata. Tym razem było podobnie na europejskim czempionacie. – Tym razem również pokonałam ją 3:0, prowadząc od początku do końca. Wcześniej pokonałam przed czasem reprezentantkę Norwegii i potem już poszło z górki. Teraz skupię się na wyleczeniu kontuzji – powiedziała podczas wizyty w studiu RDN Nowy Sącz, Jolanta Cichoń.

Zawodniczka podczas walki finałowej złamała prawy kciuk, ale dzielnie dokończyła walkę i wywalczyła złoty krążek.

Dziękujemy za emocje i reklamę Nowego Sącza w Macedonii. Finał pewnie wygrany 3:0 z reprezentantką Turcji. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas finansowo i logistycznie podczas tego wyjazdu – sponsorom i władzom miasta Nowego Sącza – podkreślił Krzysztof Bulanda, trener UKS Evan Nowy Sącz.

Dodajmy, że w Macedonii walczyła też – ale z mniejszym powodzeniem – inna zawodniczka sądeckiego klubu, Blanka Prechitko. Był to dla niej pierwszy start na imprezie tej rangi. – Miała obyć się z tą imprezą i zdobyć cenne doświadczenie. Niestety przegrała swoje walki, ale mam nadzieję, że będzie to dla Blanki bodziec do dalszej pracy. Była dobrze przygotowana fizycznie, ale stres zrobił swoje – wyjaśnił trener Bulanda.

Wielki sukces osiągnął natomiast Szymon Góra z Gladiatora Binczarowa, który w Skopje został wicemistrzem Europy. Brązowy krążek wywalczyła inna reprezentantka tego klubu, Julia Niewiadomska.

Posłuchaj:
Jolanta Cichoń
Krzysztof Bulanda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN