Sandecja bez wygranej z zabrzańskim Górnikiem [ZDJĘCIA]

29.10.2017

W 14.kolejce Lotto Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz podejmowała zespół zabrzańskiego Górnika. Obie drużyny w tym sezonie są beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednak ekipa ze Śląska lepiej radzi sobie w rozgrywkach, a sądeczanie w ostatnich spotkaniach gubią punkty.

Ale piłkarze trenera Radosława Mroczkowskiego liczyli, że tym razem w rywalizacji na stadionie w Niecieczy, dopiszą komplet punktów. Plan ten wydawał się realny po 45 minutach. Bowiem po pół godziny gry Sandecja prowadziła 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Cetnarskiego, najwyżej w polu karnym skoczył Michal Piter Bućko i głową umieścił futbolówkę w siatce zabrzan.

W drugiej połowie gospodarze nieco zaspali i w efekcie w ciągu pięciu minut stracili dwie bramki. Najpierw z zamieszania pod sądecką bramką skorzystał Szymon Matuszek. Wcześniej po wrzutce Igora Angulo, Michał Gliwa wypuścił piłkę przed siebie, a tam pomocnik Górnika nie miał problemu z wbiciem go do bramki. Pięć minut później po podaniu Rafała Kurzawy Igor Angulo minął dwóch obrońców Sandecji i silnym strzałem w długi róg dał prowadzenie gościom. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, choć na zielonej murawie po dłuższej nieobecności pojawił się Maciej Małkowski oraz Maciej Korzym. Nie poprawiło to jednak jakości gry Sandecji, która musiała przełknąć gorycz porażki. Górnik Zabrze wywozi trzy punkty z Niecieczy po wygranej z Sandecją Nowy Sącz 2:1.