Sandecja Nowy Sącz nie powalczy o Ekstraklasę. Porażka z Arką na koniec sezonu

22.05.2022

Sandecja Nowy Sącz nie zagra w barażach o piłkarską Ekstraklasę. Biało-czarni przegrali w ostatnim meczu I-ligowego sezonu 1:2 z Arką Gdynia i zajęli ostatecznie 7. miejsce w tabeli. Nawet gdyby Sandecja wygrała w Gdyni, nie awansowałaby do baraży, bo swój mecz wygrał Chrobry Głogów.

W 34 meczach Sączersi wygrali 12 razy i zanotowali po 11 remisów i porażek.

Najlepszym strzelcem biało-czarnych był Łukasz Zjawiński, który wszystkie 9 bramek zdobył już po przerwie zimowej, kiedy dołączył do sądeckiej drużyny. Również Zjawiński zdobył bramkę w ostatnim spotkaniu z Arką Gdynia.

Bezpośredni awans do Ekstraklasy uzyskały Miedź Legnica i Widzew Łódź.

W barażach powalczą Chrobry Głogów, Arka Gdynia, Odra Opola i Korona Kielce. Z I ligą pożegnały się: GKS Jastrzębie, Stomil Olsztyn i Górnik Polkowice.

Jaki to był sezon dla Sandecji?

W związku z przebudową stadionu w Nowym Sączu, do połowy listopada biało-czarni grali tylko na wyjeździe. W 16 meczach zdobyli 29 punktów, co dawało im trzecie miejsce w I lidze.

Po powrocie na Kilińskiego w 18 meczach Sandecja zdobyła 18 punktów, z czego 15 wywalczyła w 13 spotkaniach w Nowym Sączu. Tutaj mecze rozgrywane były bez udziału kibiców.

Do ostatniej kolejki była szansa na awans do baraży o Ekstraklasę, ale Chrobry Głogów nie mógł wygrać z Zagłębiem Sosnowiec. Wygrał jednak 4:0, więc nawet zwycięstwo Sandecji z Arką Gdynia nic by nie dało. Ostatecznie biało-czarni przegrali w Gdyni 1:2.

Nowy sezon w I lidze rozpocznie się w połowie lipca. Piłkarze z Nowego Sącza wznowią treningi 13 czerwca, a 15 czerwca rozpoczną zgrupowanie w Sanoku. Sączersi podczas okresu przygotowawczego rozegrają sparingi z Piastem Gliwice, Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i Widzewem Łódź.

Posłuchaj:
Rozmowa z Miłoszem Jańczykiem, prezesem Sandecji Nowy Sącz
Relacja
Krzysztof Niedzielan, fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN