Sandecja Nowy Sącz walczy o baraże. Będzie awans do Ekstraklasy?

07.05.2022

To będzie pierwszy z trzech ostatnich akcentów rundy wiosennej I-ligowych piłkarzy Sandecji Nowy Sącz. W poniedziałek (9.05) o 18.00 biało-czarni zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Sandecja będzie bronić 6. miejsca w tabeli.

Zrobimy wszystko, by się przygotować i zwyciężyć. Chcemy być w tej pierwszej szóstce. Najpierw naszym celem było utrzymanie, ale nadarzyła się okazja grać o baraże i chcemy ją wykorzystać – mówił trener Dariusz Dudek.

Trzeba starać się o dobre wyniki, bo rywale znajdujący się tuż za jej plecami, mają niewielkie straty.

Potraciliśmy trochę punktów w tej rundzie, ale wciąż jesteśmy w niezłej sytuacji – uważa napastnik Sandecji Łukasz Zjawiński. – Niektóre mecze mogliśmy przegrać i mieć gorszy dorobek punktowy. Uważam, że nie należy patrzeć wstecz. Skupiamy się już na Zagłębiu Sosnowiec. Idziemy po nasze marzenia o pierwszej szóstce, a później – daj nam Boże – awans do Ekstraklasy – dodaje.

Sądeczanie walczą o pierwszą szóstkę, która daje szansę na promocję do Ekstraklasy. Bezpośredni awans uzyskują dwa najlepsze zespoły I-ligi, a te z miejsc 3-6 mierzą się w barażach, już po zakończeniu sezonu regularnego.

Mecz w Sosnowcu będzie miał sądecki akcent, również w Zagłębiu. Wiceprezesem tego klubu jest były piłkarz, dyrektor sportowy i prezes Sandecji Nowy Sącz, Arkadiusz Aleksander.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN