Sandecja rozpoczyna nowy sezon. Wyjazdowe starcie z Widzewem Łódź

30.07.2021

Rusza sezon 2021/2022 w piłkarskiej I lidze. Sandecja Nowy Sącz zacznie wyjazdowym starciem z Widzewem Łódź w niedzielę (1.08) o 12.40.

Podopieczni Dariusza Dudka mieli burzliwe przygotowania do nowego sezonu, bo w związku z budową nowego stadionu w Nowym Sączu, zostali pozbawieni 2 treningowych boisk przy ul. Kilińskiego. Nowosądecki MOSiR przygotował boisko Jedności, ale to zostało zalane podczas powodzi błyskawicznej. Biało-czarni korzystali zatem z gościnności Amatora Paszyn i wyjechali na obóz przygotowawczy do Rybnika-Kamienia. W sierpniu ich bazą treningową mają być boiska na osiedlu Zawada.

Na początku sezonu w związku z rozbiórką znacznej części starego stadionu, sądeczanie będą grać tylko mecze wyjazdowe. Prace budowlane na stadionie mają być prowadzone w taki sposób, by najpóźniej w październiku Sandecja mogła wrócić na Kilińskiego. Wtedy ma być już gotowa nowa, podgrzewana murawa. Ponadto prace rozbiórkowe nie dotyczą trybuny zadaszonej, bo by móc w takiej sytuacji rozgrywać mecze, stadion musi mieć minimum 1000 miejsc dla kibiców.

Kadra biało-czarnych nie zmieniła się diametralnie w porównaniu do poprzedniego sezonu, ale trochę ruchów kadrowych było. Odeszli między innymi Adrian Danek (Korona Kielce), Kamil Ogorzały (Cracovia) i Jan Kuźma (ŁKS Łódź). Sandecja pozyskała też kilku graczy na czele z królem strzelców II ligi bułgarskiej Svetoslavem Dikovem czy Senegalczykiem Maiisą Fallem. Do Nowego Sącza wrócił też wychowanek Kamil Słaby.

Na dobry początek podopiecznych Dariusza Dudka czeka starcie z uznaną marką polskiego futbolu, Widzewem Łódź.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN