czwartek, 8 stycznia 2026
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
    • GALERIE
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
    • GALERIE
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Sandecja uratowała punkt w starciu z GKS-em Katowice [ZDJĘCIA]

Krzysztof Niedzielanautor / źródło: Krzysztof Niedzielan
2022/02/27 - 15:03
- SPORT
A A
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

Sandecja Nowy Sącz zremisowała 1:1 (0:1) z GKS-em Katowice na rozpoczęcie I-ligowych zmagań w 2022 roku. Mecz odbył się w Nowym Sączu, ale bez kibiców i tak ma być do końca sezonu 2021/2022.

Choć w I połowie oba zespoły miały okazje do zdobycia bramek, to goście z Katowic cieszyli się z prowadzenia. Podopieczni Rafała Góraka wyszli na prowadzenie, ale nie od razy.

Filip Szymczak z GKS-u w 11. minucie ograł Dawida Szufryna i z około 16 metrów uderzył na bramkę Dawida Pietrzkiewicza, który obronił strzał. Nieco wcześniej niezbyt groźnie uderzał głową Kamil Słaby, po dośrodkowaniu Roberta Janickiego.

Kolejną okazję biało-czarni mieli w 23. minucie, gdy Damian Chmiel kopnął z rzutu wolnego obok bramki. Po chwili było 0:1.

Sączersi stracili piłkę w ataku, a goście posłali długą piłkę w okolice środka boiska, gdzie Michał Walski przegrał potyczkę z Patrykiem Szwedzikiem. Gracz GKS-u wyszedł sam na sam z golkiperem Sandecji i otworzył wynik spotkania.

Niedzielny (27.02) jubilat Michał Walski (kończył 25 lat) uderzył mocno sprzed szesnastki w 34. minucie potyczki, ale obok słupka.

Około 42. minuty spotkania bramkarz biało-czarnych Dawid Pietrzkiewicz krzyknął: „Obudźcie się!” i po 60 sekundach mogło być 1:1. Łukasz Kosakiewicz dośrodkował w pole karne, a tam jego imiennik Zjawiński w dobrej sytuacji kopnął obok bramki! Tuż przed gwizdkiem na przerwę strzelał Rafał Figiel, ale tym razem znów pewnie interweniował golkiper Sandecji.

II połowa rozpoczęła się dość niemrawo i dopiero w 58. minucie okazję na wyrównanie miał Bułgar Svetoslav Dikov. Strzał napastnika padł jednak łupem bramkarza z Katowic. Po chwili główkował nad bramką Łukasz Zjawiński. Dalej było o:1. Ten sam zawodnik uderzał na bramkę także w 64. minucie, ale zbyt słabo, by zaskoczyć Dawida Kudłę.

Sandecja Nowy Sącz powinna wyrównać w 68. minucie, gdy po wrzutce Michała Walskiego Svetoslav Dikov zgrał piłkę głową przed bramkę, a tam z kolejną główką – tym razem Sebastiana Rudola – poradził sobie (choć nie bez problemów) bramkarz GKS-u Katowice.

Podopieczni Dariusza Dudka doczekali się gola w 78. minucie potyczki. Futbolówkę w polu karnym dostał Łukasz Zjawiński, który minął golkipera i w swoim debiucie w Sandecji popisał się premierowym trafieniem.

Biało-czarni szli za ciosem, ale kolejne okazje zmarnował strzelec gola Zjawiński oraz Damir Sovsic. GKS odpowiedział w 87. minucie rezerwowy Arkadiusz Woźniak, ale minimalnie chybił. W odpowiedzi Tomasz Nawotka wyłożył piłkę Dikovowi przed bramkę, ale jakimś cudem jego strzał obronił Kudła!

Przed końcowym gwizdkiem bramkarza Sandecji Dawida Pietrzkiewicza sprawdził jeszcze Zbigniew Wojciechowski, ale strzał odbił golkiper.

Zimowa przerwa nie zmieniła tego, że w tym sezonie Sączersi nie wygrywają w Nowym Sączu, choć rozegrali to już 5 meczów z rzędu. W związku z przebudową stadionu, podopiecznych Dariusza Dudka nie mogą wspierać kibice.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 1:1 (0:1)

0:1 – Patryk Szwedzik (24′)

1:1 – Łukasz Zjawiński (78′)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Sebastian Rudol, Dawid Szufryn (84′ Kornel Osyra), Kamil Słaby – Łukasz Kosakiewicz (84′ Rafał Kobryń), Robert Janicki (60′ Błażej Szczepanek), Damir Sovsic, Michał Walski, Damian Chmiel (60′ Tomasz Nawotka) – Svetoslav Dikov, Łukasz Zjawiński.

GKS Katowice: Dawid Kudła – Zbigniew Wojciechowski,  Arkadiusz Jędrych,  Grzegorz Janiszewski (84′ Bartosz Janiszewski), Hubert Sadowski, Grzegorz Rogala –  Adrian Błąd (84′ Arkadiusz Woźniak), Oskar Repka (84′ Marcin Stromecki), Rafał Figiel, Patryk Szwedzik (90′ Jakub Karbownik) – Filip Szymczak (75′ Marko Roginic).

Żółte kartki: Sebastian Rudol, Dawid Szufryn, Michał Walski (Sandecja), Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Rogala (GKS Katowice).

Sędzia: Piotr Urban (Legionowo).

Bez udziału publiczności.

Tagi: piłka nożnaFortuna I ligaGKS KatowiceNowy SączSandecjaSandecja Nowy Sącz
Poprzedni

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Gdzie w Tarnowie najwięcej zgłoszeń?

Następny

Strażacy z OSP Nowy Sącz – Biegonice zbierają dary dla Ukrainy

ZOBACZ RÓWNIEŻ

fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
AKTUALNOŚCI

Paweł Jakóbiak w sztabie szkoleniowym Sandecji Nowy Sącz

7 stycznia 2026
fot. pixabay.com
AKTUALNOŚCI

Spacer jako najlepsza aktywność fizyczna dla seniorów. Ważny jest dobry plan

7 stycznia 2026
fot. Adrian Maraś, sandecja.pl
AKTUALNOŚCI

Maciej Żurawski w Sandecji Nowy Sącz. Piłkarze rozpoczęli przygotowania

5 stycznia 2026
AKTUALNOŚCI

Krynica-Zdrój żyła hokejem. GKS Jastrzębie z Pucharem Polski [ZDJĘCIA]

31 grudnia 2025
fot. Urząd Miasta Limanowa
SPORT

Nowa tafla przetestowana. Otwarte lodowisko i nowy kompleks w Limanowej

29 grudnia 2025
AKTUALNOŚCI

Najlepsi polscy hokeiści grają w Krynicy-Zdroju. Jest pierwszy finalista Pucharu Polski

28 grudnia 2025
fot. sandecja.pl
SPORT

Piotr Kowalik wraca do Sandecji Nowy Sącz. Na razie nie podbił I ligi

22 grudnia 2025
SPORT

Reprezentacyjna koszulka z autografami Lewandowskiego i całej kadry trafiła na licytację Koncertu Skrzyszowskich Serc

17 grudnia 2025

NAJNOWSZE

fot. Rynek w Żabnie - RDN/freepik.com

Czy w Żabnie grasują kłusownicy?

16:04

Święty z Podegrodzia – ruszają audycje o św. o. Stanisławie Papczyńskim

15:03

Wojtek Klich i 'Świerczkowiacy’ na jednej scenie. FolkRockowe O!płateczki w CSM

15:03

90 psów czeka na ciepły kąt, nawet na kilka dni. Rusza Akcja Mrozy w tarnowskim Azylu

15:03

Kinga i Jadwiga pracują pełną parą. Tunele pod Pisarzową coraz dłuższe

15:03

Niełatwy czas dla osób bezdomnych. W Nowym Sączu są miejsca, gdzie można szukać pomocy

14:02

Koszmar widziany oczami dziecka. Obok książki „Łzy Sybiru” nie można przejść obojętnie

14:02

O emocjach podczas dnia skupienia

13:01

Takiego sprzętu używają ratownicy TOPR. Tarnowska Straż Miejska w posiadaniu nowego drona

13:01

Więcej egzaminów i wyższa zdawalność w MORD Tarnów

13:01

NIE PRZEGAP

Opady śniegu nie ustają. Sprawdzamy, jak pracują drogowcy i gdzie szukać ich pomocy

7 stycznia 2026

Bezdomne koty mogą nie przetrwać mrozów. Jak im pomóc?

7 stycznia 2026
fot. arch. Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach/Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek ‘Za Gwiazdą!’ (6.12.2023)

Tradycyjne kolędy i pastorałki popłyną ze sceny w Wierzchosławicach. Tekstów można szukać w kantyczkach

31 grudnia 2025
RADIO KATOLICKIE
UN PAPIESKI
UNS
AKCJA KATOLICKA
BIBLOS
KULTURA TARNÓW
SRK
CARITAS
KANA
ITER
Małopolska
AKADEMIA TARNOWSKA

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj