Sandecja wiceliderem I ligi

26.08.2018

Sandecja Nowy Sącz wygrała trzeci mecz w sezonie i wskoczyła na II miejsce w piłkarskiej I lidze. Pozwolił na to mecz z Garbarnią Kraków wygrany 1:0 i to na wyjeździe.

Jedyną bramkę strzelił z rzutu karnego Maciej Małkowski, w 85. minucie potyczki.  Chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Bartłomiej Dudzic.

Po 7 meczach Sandecja ma na koncie 12 punktów. Jeśli w poniedziałek (27.08) Stal Mielec pokona GKS Tychy, zrówna się dorobkiem punktowym z sądeckimi piłkarzami.

Sądeckie wątki były w meczu lidera I ligi Rakowa Częstochowa z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Zwycięską bramkę dla Rakowa zdobył pochodzący z Nowego Sącza Miłosz Szczepański. W przegranym zespole z Niecieczy zagrali sądeczanie Bartosz Szeliga i Przemysław Szarek.

Garbarnia Kraków – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0) 

Bramki: Maciej Małkowski 85′ (k).

Żółte kartki: Damian Chmiel, Maciej Małkowski.

Garbarnia: Marcin Cabaj – Marek Masiuda, Łukasz Pietras, Szymon Kobusiński, Arkadiusz Garzeł – Filip Wójcik (71′ Serhiy Krykun), Marek Masiuda, Przemysław Lech, Szymon Kiebzak (74′ Patryk Serafin) – Tomasz Ogar (50′ Jakub Wróbel), Dawid Nowak.

Sandecja: Marek Kozioł – Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Marcin Flis – Damian Chmiel (83′ Bartłomiej Dudzic), Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (77′ David Manoyan), Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur – Mateusz Klichowicz, Mariusz Gabrych (90+1′ Maciej Korzym).

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Wydawca, fot. Jarosław Para, oficjalna strona Sandecji Nowy Sącz (www.sandecja.pl)
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN