Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów słabsze od wicelidera z Poznania

10.02.2020

Zawodniczki z Tarnowa uległy na własnej hali Enei Energetykowi Poznań 2:3 (25:18, 20:25, 14:25, 25:17, 17:19). Będąca w dolnej części tabeli Grupa Azoty PWSZ Tarnów postawiła jednak wysokie wymagania wiceliderowi ligi.

W mecz lepiej weszły Tarnowianki. Dzięki dobrej dyspozycji Marty Dudy gospodynie prowadziły już na początku meczu  6:1 i pewnie wygrały pierwszą partię 25:18. W dwóch kolejnych setach górą był zespół z Poznania, który zwyciężył odpowiednio 25:20 i 25:14. Zawodniczki prowadzone przez Łukasza Marciniaka obudziły się dopiero w czwartej partii i po serii udanych zagrywek Dominiki Minicz rozstrzygnęły seta na swoją korzyść, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim więcej zimnej krwi zachował zespół Enei Energetyka Poznań i po grze na przewagi rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść wygrywając decydującego seta 19:17.

Najlepszą zawodniczką spotkania uznana została Kinga Dybek z drużyny gości.

Zespół z Tarnowa zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli 1 Ligi Kobiet. Po dzisiejszej decyzji Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej wiemy, że żadna drużyna nie spadnie z ligi.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN