Spokojna wygrana Wolanii, niespodzianka w Tarnowie [ZDJĘCIA]

16.10.2018

W tarnowskiej okręgówce w ten weekend rozegrano spotkania 11.serii. Wygrywali głównie faworyci, ale nie zabrakło również zaskakujących wyników.

W grupie brzesko-bocheńskiej rozegrano pojedynki 10.kolejki. Tarnavia uległa drużynie Naprzodu Sobolów 2:3, Radłovia pokonała Strażaka Mokrzyska 3:1, Jadowniczanka uległa na własnym stadionie drużynie Olimpii Kąty 0:2, Rylovia gromi zespół Novych Rzezawianka 5:0, zaś Orzeł Dębno podzielił się punktami po remisie z Sokołem Maszkienice 1:1. W niedzielnych rywalizacjach Arkadia Olszyny gromi drużynę Pagenu Gnojnik 8:0, zaś Raba Książnice remisuje z Olimpią Bucze 2:2.

W tabeli na prowadzeniu Orzeł Dębno i Arkadia Olszyny – obie drużyny mają po 21 punktów, zaś oczko straty ma trzeci Strażak Mokrzyska.

W grupie tarnowskiej, niespodziewanie tarnowski Metal remisuje na własnym stadionie z Pogórzem Pleśna 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 37 minucie Jerzy Gromadzki, bramkę wyrównującą zapisał na swoim koncie w 73 minucie Jacek Gądek. W pojedynku na szczycie, Zorza Zaczarnie uległa Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska 0:2. Bramki dla gości strzelili Tomasz Cielczyk z rzutu karnego oraz Paweł Ptak. Natomiast w Woli Rzędzińskiej Wolania podejmowała Wisłę Szczucin. Gospodarze już w 8 minucie objęli prowadzenie po bramce Marcina Tubka, który głową skierował futbolówkę po rzucie rożnym do bramki przeciwnika. Pół godziny później kopia akcji i znów stoper Wolanii podwyższył na 2:0. W drugiej części spotkania wynik ustalił Wojciech Szkotak strzelając rzut karny. Gospodarze w tym pojedynku mieli wiele doskonałych okazji, aby pokonać bramkarza Wisły. Niestety brak skuteczności, albo nieprzemyślane akcje uchroniły rywali od większych strat. Z kolei piłkarze Wisły Szczucin w tym spotkaniu dwukrotnie zagrozili bramce Wolanii, ale dopiero w 85 minucie, kiedy wynik spotkania był już ustalony.