Sportowcy PWSZ w Tarnowie najlepsi w Polsce

18.12.2020

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie po raz drugi z rzędu wygrali klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych. Drugi zespół miał trzy razy mniej punktów niż tarnowianie.

Tarnowscy studenci zdobyli łącznie pięć medali AMP. Mogło być ich więcej, gdyby nie pandemia, która storpedowała plany organizatorów.

– Stara sportowa prawda mówi, że łatwiej jest zdobyć pierwsze miejsce niż je utrzymać. Ten rok był szczególny ze względu na pandemię, która zreorganizowała rozgrywki Akademickich Mistrzostw Polski. I tak naprawdę ten sukces, który nas bardzo cieszy i jest dla nas bardzo wartościowy, to przede wszystkim sukces studentów, studentek i trenerów, którzy przygotowywali się w tym trudnym czasie do zawodów – mówi Wojciech Nowak, prezes Klubu Uczniowskiego AZS PWSZ

Do największych tegorocznych sukcesów należy z pewnością zaliczyć złoty medal kolarzy górskich (Michał Topór, Albert Hudyka, Grzegorz Armatys) w klasyfikacji drużynowej, złoty medal Barbary Szumlańskiej we wspinaczce sportowej na czas oraz dwa ‘srebra” indywidualne Michała Topora, a także srebrny medal Pauliny Kozioł w trójboju siłowym. Dorobek punktowy wzbogacili także zawodnicy sportów drużynowych.

W tym roku z powodu pandemii gala sportu akademickiego odbyła się w formule zdalnej.

Posłuchaj:
Wojciech Nowak
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN