Studenci z tarnowskiej PWSZ najlepsi w Polsce

28.06.2019

Po roku przerwy i srebrnym „tylko” medalu w ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wyższych szkół zawodowych, sportowcy KU AZS PWSZ Tarnów wrócili na najwyższy stopień podium.

Powtórzyli tym samym swoje osiągnięcie z roku 2017, kiedy to po raz pierwszy w historii triumfowali w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w tzw. typach szkół. W klasyfikacji generalnej tarnowska PWSZ wyprzedziła o 4.5 pkt. uczelnię z Leszna. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została natomiast PWSZ w Nysie. Tytuł najlepszej w sporcie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej nasza uczelnia wywalczyła dopiero po raz drugi w historii. Sukces ten cieszy tym bardziej, że osiągnięty został w roku jubileuszu dwudziestolecia istnienia szkoły.

Największymi sukcesami tarnowskich studentów były cztery indywidualne medale Akademickich Mistrzostw Polski zdobyte w klasyfikacji generalnej. Dwa „srebra” w kolarstwie górskim wywalczył Michał Topór, ze srebrnym medalem wrócił z skoczek w dal, Mateusz Różański, a brązowy „krążek” zapewnił sobie judoka, Arkadiusz Dziarmaga. Do wartościowych rezultatów zaliczyć trzeba także czwarte miejsce Tomasza Sordyla we wspinaczce sportowej, siódmą lokatę zespołu piłkarzy ręcznych oraz dziewiątą pozycję zdobytą przez Damiana Tarczonia w skoku w dal.

Sporym osiągnięciem był również awans obu drużyn – żeńskiej i męskiej – do finałowych turniejów w futsalu. Z bardzo dobrej strony pokazali się także biegacze i biegaczki przełajowe, zdobywając medalowe miejsca w klasyfikacji typów uczelni. Ponadto wicemistrzostwo ligi akademickiej wywalczyły futsalistki PWSZ, na najniższym stopniu podium stanęli wspinacze, a tuż za nim uplasowały się siatkarki.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN