Sukcesy judoczek z regionu

27.10.2020

Oliwia Wątorek, zawodniczka MOSiR Bochnia, zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zamościu w kategorii do 57 kg. Brąz zdobyła Emilia Jagiełło z JUDO TORA Wierzchosławice.

W zawodach rozgrywanych 23-24 października w Zamościu Wątorek po trzech zwycięskich walkach dotarła do finału, gdzie uległa na punkty Danieli Badury z Bytomia.

Sukces zawodniczki z Bochni nie był jednym osiągnięciem zawodników pochodzących z naszego regionu. W tej samej kategorii co Wątorek, brąz zdobyła Emilia Jagiełło z JUDO TORA Wierzchosławice. Zawodniczka najpierw wygrała swoją walkę, następnie doznała porażki, by potem w repasażach odnieść dwa zwycięstwa, dzięki którym mogła stanąć na najniższym stopniu podium.

Brązowy medal z Zamojszczyzny przywiozła również Nina Hynek. Reprezentantka MKS Pałac Młodzieży Tarnów w kategorii do 63 kg wygrała dwie pierwsze walki, po czym w półfinale uległa późniejszej wicemistrzyni Polski Annie Bednarz z Krosna.