W Święto Niepodległości pobiegną dla Gabrysi

10.11.2018

Biegacze będą świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już w niedzielę (9.11) wyruszą na trasę w Rytrze. Bieg rozpocznie się od odśpiewania hymnu narodowego. Biegacze na trasie pojawią się o symbolicznej godzinie. Będzie to 11.11.

To malownicza trasa w stronę Roztoki Ryterskiej. Na trasie czeka na biegaczy niespodzianka, będą elementy patriotyczne. Będą harcerze z flagami. Chcemy, aby ten bieg wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości i aby wszyscy, którzy przyjadą do Rytra mogli godnie celebrować ten dzień – informuje Mariusz Szkaradek ze Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro.

W czasie biegu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla chorej Gabrysi Dąbrowskiej z Nowego Sącza. Po nim odbędzie się też licytacja przedmiotów, z której dochód zostanie przeznaczony na jej leczenie. – Gabrysia urodziła się jako wcześniak z dużymi komplikacjami. Ma m.in obustronne niedokrwienie czuciowo nerwowe, skoliozę i obniżone napięcie mięśniowe. Ma też zespół Westa – tłumaczy Mariusz Szkaradek.

Wśród licytowanych przedmiotów będzie m.in piłka z piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, fotografia panoramiczna przedstawiająca Rytro czy obraz artystki Maggie Piu.

Posłuchaj:
Mariusz Szkaradek
Wydawca, fot. http://visegradmaraton.info
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN