Szalony mecz w Legnicy. Loska bohaterem „Słoni”!

15.11.2020

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała kolejny mecz w Fortunie 1 Lidze. Tym razem podopieczni Mariusza Lewandowskiego pokonali Miedź Legnica 3:2 (0:0). Wszystkie bramki padły między sześćdziesiątą, a siedemdziesiątą szóstą minutą spotkania.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Miedzi. Aktywny był zwłaszcza David Panka, który miał dwie dobre okazje do zdobycia bramki. W pierwszej sytuacji świetną interwencją popisał się jednak Tomasz Loska, w drugiej „Słonie” uratował słupek.

Na drugą część gry zespół z Niecieczy wyszedł z większym zaangażowaniem. W 60. minucie pięknym podaniem do Kacpra Śpiewaka popisał się Adam Radwański. 20 – latkowi nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do siatki obok bramkarza „Miedziowych”. Trzy minuty Szymon Matuszek strzałem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Nie minęło sześćdziesiąt sekund a w polu karnym Miedzi faulowany był Kacper Śpiewak. „Jedenastkę” na gola zamienił kapitan „Słoni” Piotr Wlazło. Po kolejnych pięciu minutach sędzia po raz kolejny wskazał na wapno, tym razem po drugiej stronie boiska. Rzut karny na gola zamienił Kamil Zapolnik.

Jak się okazało, to nie był koniec rollercoastera na stadionie w Legnicy. W 76. minucie rzut wolny na gola dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zamienił Martin Zeman i było już 3:2 dla gości. Po kilku minutach spokojnej gry końcówka spotkania przyniosła kolejne emocje. W doliczonym czasie gry sędzia Paweł Marzec podyktował dla Miedzi Legnica bardzo wątpliwy rzut karny. Do piłki podszedł po raz kolejny Kamil Zapolnik, jednak tym razem górą był Tomasz Loska ratując dla swojego zespołu trzy punkty!

Miedź Legnica – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3 (0:0)
Bramki: Szymon Matuszek (63), Kamil Zapolnik (71-karny) – Kacper Śpiewak (60), Piotr Wlazło (65-karny), Martin Zeman (77)