Szansa na początek kariery sportowej w Dębnie w powiecie brzeskim

23.02.2021

Miejscowy Zespół Szkolno-Przedszkolny prowadzi rekrutację uczniów do klas sportowych na przyszły rok szkolny.

To propozycja dla chłopców, ale też dla dziewcząt. Planowane jest otwarcie oddziałów o specjalności siatkówka oraz piłka nożna.

Mamy dobre zaplecze, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Wiąże się ta decyzja z tym, że w ostatnim roku została wybudowana hala sportowa. Będzie te lekcja prowadzić kadra z odpowiednimi kwalifikacjami trenerskimi.

Zgłoszenia do klas I, II, III i IV przyjmowane są do końca tygodnia. Wnioski o przyjęcie mogą składać zarówno rodzice dzieci mieszkających w obwodzie dębińskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego , ale też poza tym obwodem.

W planie zajęć nowych klas znajdzie się nie mniej niż 10 godzin zajęć sportowych w tygodniu, czyli o 7 więcej, niż w klasach bez specjalizacji.

Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że większość dzieci z klas sportowych osiąga też dobre wyniki w nauce. Konieczność godzenia treningów z przyswajaniem wiedzy, obowiązkami domowymi i życiem prywatnym sprawia, że młodzi ludzie są zazwyczaj dobrze zorganizowani.

A sport, prócz samych treningów, wiąże się też z wartościami wychowawczymi i kształtuje takie cechy jak: dyscyplina, systematyczność, wytrwałość czy poświęcenie. Nawyki ze szkoły powinny procentować w dorosłym życiu – uczniowie trenujący w młodości często odnoszą sukcesy nie tylko w sporcie, ale też w innych sferach życia zawodowego.

Posłuchaj:
Wiesław Kozłowski
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN