Szczypiorniści mieleccy przegrywają w Kwidzynie

12.02.2018

W PGNiG Superlidze mężczyzn, drużyna SPR Stali Mielec po czterech z rzędu porażkach pojechała szukać punktów do Kwidzyna, gdzie rywalizowała z miejscowym MMTS-em.

Mecz od początku był toczony w szybkim tempie. Po dwóch minutach prowadziła 2:1 Stal. Zarazem było jej to jedyne prowadzenie w tym pojedynku drużyny z Podkarpacia. Kibice zgromadzeni w hali w Kwidzynie mogli oglądać wymianę ciosów, w której nieco skuteczniejsi byli miejscowi. W bardzo dobrej dyspozycji był Adrian Nogowski, który był najlepszym strzelcem zespołu nie tylko w pierwszej odsłonie, ale i w całym spotkaniu. Po stronie gości na wyróżnienie zasłużył Tomasz Mochocki. Mielczanie popełniali przede wszystkim za dużo strat by móc toczyć wyrównaną walkę. Do przerwy gracze z Kwidzyna prowadzili 20:14.

Po zmianie stron tempo spotkania nadal było wysokie. Ambitnie grający mielczanie byli skuteczniejsi niż w pierwszych 30 minutach, ale na nic się to zdało, bo równie dużo bramek padało po akcjach MMTS-u. Bezbłędny był w kontrach Nogowski, a i z dobrej strony pokazał się drugi skrzydłowy gospodarzy Andrzej Kryński, który pewnie kończył akcje z prawej strony po atakach pozycyjnych i nie mylił się przy rzutach z siedmiu metrów. Ostatecznie zespół z Kwidzyna wygrał z SPR Stalą Mielec 38:32.

Bramki dla mieleckiego zespołu zdobyli: Krępa i Mochocki po 5, Janyst i Kawka po 4, Cuzić, Krępa i Sarajlić po 3, Skuciński i Wojkowski po 2 oraz Krupa 1.

W następnej kolejce drużyna z Podkarpacia rozegra kolejne spotkanie wyjazdowe. Tym razem Stal zagra w Gdańsku z miejscowym Wybrzeżem.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN