Taras Mitonskyi w Grupa Azoty SPR Tarnów

06.07.2021

Do tarnowskiej drużyny dołączy dotychczasowy rozgrywający Motoru Zaporoże i reprezentant Ukrainy, Taras Minotskyi. To już ostatnie planowane wzmocnienie tarnowian na kolejny sezon.

Urodzony w 2000 roku Taras ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Motoru Zaporoże. Jego poprzedni zespół jest wielokrotnym mistrzem kraju, stałym uczestnikiem Ligi Mistrzów oraz występuje w Lidze SEHA. Mimo że Taras był jednym z najmłodszych i najmniej doświadczonych zawodników w zespole, dostawał od trenerów sporo szans na pokazanie swoich umiejętności na boisku.

W sezonie 2019/2020 w Lidze SEHA wystąpił w 6 spotkaniach i rzucił 9 bramek. Więcej szans otrzymywał jednak w krajowej lidze – w 9 meczach trafił do bramki 50 razy. Rok później poprawił oba wyniki – w Lidze SEHA zagrał co prawda o 1 mecz mniej, jednak na swoim koncie zapisał 14 bramek. W lidze ukraińskiej rozegrał natomiast 21 spotkań i rzucił 63 bramki. Zagrał również 4 mecze w krajowych rozgrywkach pucharowych, a do siatki trafiał 12 razy. Dodatkowo Taras kilkukrotnie otrzymał szansę w meczach EHF Ligi Mistrzów, w której rzucił 13 bramek. Regularnie występuje także w reprezentacji Ukrainy w rozgrywkach międzynarodowych.

Minotskyi jest uniwersalnym rozgrywającym – w zależności od aktualnej potrzeby może zagrać zarówno na lewym lub prawym rozegraniu, jak i na środku. Ma 193 cm wzrostu i waży 87 kg, a jego grę cechuje dynamika, siła i odwaga.

Taras Minotskyi do tarnowskiej drużyny został wypożyczony do końca sezonu 2022/2023.

Jakub Sajdak, fot. Grupa Azoty SPR Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN