Tarnowianie znowu lepsi tylko w pierwszej połowie

23.11.2020

14 bramek Japończyków Rennosuke Tokudy i Shuichi Yoshidy nie wystarczyły Grupie Azoty SPR Tarnów do wygrania meczu z Zagłębiem Lubin.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Zawodnicy z Lubina wyszli na trzy bramki przewagi, kiedy grali z przewagą jednego zawodnika. Gospodarze odrobili jednak straty i schodzili na przerwę prowadząc 13:12. Duża w tym zasługa świetnie broniącego Patryka Małeckiego.

W drugiej części meczu przewaga “Miedziowych” powiększała się z każdą minutą. Świetnie w bramce spisywał się Marcin Schodowski, a tarnowianie popełniali wiele błędów w obronie i razili nieskutecznością w ataku. Na cztery minuty przed końcem meczu Zagłębie prowadziło już 24:20.

Tarnowianie próbowali jeszcze odrobić stratę, ale dwa gole Mikołaja Kupca przesądziły ostatecznie o porażce Grupy Azoty SPR Tarnów 24:26 (13:12)

Po tym meczu podopieczni Patrika Liljestranda spadli na 12.miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Grupa Azoty Tarnów – Zagłębie Lubin 24:26 (13:12)