Tarnowianin Damian Kiwior w walce wieczoru Babilon Boxing Show! Rywalem mistrz MMA

03.12.2021

Damian Kiwior (8-2-1) wystąpi w walce wieczoru gali Babilon Boxing Show. Rywalem tarnowianina będzie Daniel Rutkowski (1-2), czołowy zawodnik MMA w Polsce (13-2), który od kilkunastu miesięcy mierzy się również w ringu bokserskim. 

Kiwior wraca na ring po niespodziewanej porażce przed czasem z rąk Pablo Mendozy (10-9), która miała miejsce w maju na ringu w Rzeszowie. Tarnowianin stawiany był jako zdecydowany faworyt tego pojedynku, lecz nadział się na mocny cios pięściarza z Nikaraguy.

Teraz przed Kiwiorem wymagające zadanie. Wydaje się, że starcie pięściarza z zawodnikiem mma w klasycznym boksie wyżej stawia Kiwiora, lecz Rutkowski w pojedynkach na pięści pokazuje spore umiejętności i niewygodny styl. Przekonał się o tym chociażby Przemysław Runowski (19-2) – czołowy polski pięściarz wagi półśredniej, który stoczył wyrównany i ciężki bój z popularnym “Rutkiem”. Sędziowie orzekli zwycięstwo Runowskiego, ale przebieg całego pojedynku był bardzo wymagający.

Walka Rutkowski – Kiwior będzie main- eventem gali Babilon Boxing Show w Radomiu. Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia. Oprócz tego, na gali wystąpią min. Jan Lodzik, Mateusz Rajewski, Michał Syrowatka czy Ewelina Pękalska.

Karol Garncarz, fot. ringpolska.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN