Tarnowscy kartingowcy docenieni podczas Gali Sportu Kartingowego w Warszawie

12.01.2022

Maciej Gładysz, Adam Sydor i Franciszek Belusiak – tarnowscy młodzi kartingowcy zostali wyróżnieni podczas Gali Sportu Kartingowego Polskiego Związki Motorowego, który odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W stolicy podsumowano miniony rok startów oraz uhonorowano najlepszych polskich kartingowców.

W gronie wyróżnionych nie zabrakło młodych kierowców TTSK K-Team Tarnów. Maciej Gładysz odebrał nagrodę za zwycięstwo w FIA Academy, otrzymał również tytuł kierowcy roku. To kolejny cenny skalp w karierze młodego zawodnika.
Adam Sydor dostał nagrodę za zdobycie wicemistrzostwa Polski, natomiast Franciszek Belusiak został uhonorowany za wywalczenie w Mistrzostwach Polski tytułu drugiego wicemistrza. Zawodnicy otrzymali również nominacje do Kartingowej Kadry Narodowej na rok 2022.

Wyróżniony został również prezes tarnowskiego klubu Rafał Kiwior. Srebrna odznaka honorowa PZM przyznana została za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą oraz promocję sportu.

Maciej Gładysz, nagrodzony kierowca roku będzie gościem najbliższej audycji RDN „Strefa sportu”. Emisja w sobotę o 15:30. 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Wawrzyńczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN