Tarnowscy kibice spotkali się z Markiem Cieślakiem

08.05.2022

‘Rozliczenie. O żużlu bez cenzury’ to biografia słynnego polskiego trenera żużla Marka Cieślaka, jaka niedawno ukazała się na rynku. W Centrum Sztuki Mościce odbyło się spotkanie kibiców z trenerem, który obecnie pełni funkcję koordynatora w ŻSSA Unii Tarnów.

Jak mówił radiu RDN Małopolska Marek Cieślak, w książce znajdziemy historie z jego całej, ponad pięćdziesięcioletniej kariery.

– To jest moja opowieść o żużlu, tak jak ja to widzę, tak jak ja to przeżywałem, w niektórych mogę mieć rację w niektórych nie. Są opowieści o starych zawodnikach, których tutaj wielu kibiców już nie pamięta. Jest o dzisiejszych mistrzach, są sprawy takie techniczne, sędziowanie w Polsce, jest duży materiał o moim powrocie do Włókniarza, tym słynnym walkowerze, mój rok w Rybniku. Ja myślę, że prawdziwy kibic zawsze coś tam dla siebie znajdzie.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy ŻSSA Unii Tarnów z Centrum Sztuki Mościce. Jak mówi pełniący obowiązki prezesa klubu Daniel Bałut, to kolejny element promocji tarnowskiego klubu, który obecnie występuje w 2 Lidze Żużlowej i próbuje odbudować swoją dawną pozycję.

– Im więcej tego typu akcji i spotkań z kibicami, tym większe będzie otwarcie i rozszerzenie tego grona, pobudzenie kibiców i rozbudzenie ponownie tego środowiska do tarnowskiego żużla, która się odradza i idzie w dobrym kierunku.

Jak zapewnia Daniel Bałut, klub w najbliższym czasie szykuje kolejne niespodzianki dla kibiców.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN