Tarnowscy szczypiorniści przed trudnym rozpoczęciem rundy rewanżowej

21.01.2020

Drużyna Grupy Azoty Tarnów już na samym początku drugiej części sezonu ligowego zmierzy się z Mistrzem Polski. Do Areny Jaskółka Tarnów przyjedzie więc PGE VIVE Kielce. Kolejne spotkanie także dla piłkarzy ręcznych z Tarnowa nie będzie łatwą przeprawą. Ponownie przed własną publicznością zagrają z Azotami Puławy.

Mecz z Kielcami będzie dla nas bardzo trudny – mówił w Pulsie Regionu obrotowy Grupy Azoty Tarnów, Mindaugas Tarcjionas.

– To będzie też dobra nauka dla młodszych zawodników. Trzeba postawić jak najtrudniejsze warunki i powalczyć o dobry wynik. W meczu w Tarnowie będzie lepszy wynik, ponieważ w Kielcach próbowaliśmy różnych ustawień, wiedzieliśmy, że o punkty będzie ciężko.

Mamy jasny cel – zbudować dobrą drużynę na ten sezon i kolejne – mówił trener tarnowskich szczypiornistów, Marcin Markuszewski.

Przede wszystkim musimy utrzymać się w lidze i to jest ten nadrzędny cel. Do tego potrzebujemy zwycięstw, jak najwięcej punktów. Po zakończeniu rundy rewanżowej punkty teoretycznie się zerują, ale im wyższe miejsce, tym wyższa zdobycz punktowa w postaci bonusu. Walczymy, żeby choć trochę było nam łatwiej w tej najważniejszej części sezonu, w której będziemy bronić Superligi dla Tarnowa.

Mecz z PGE VIVE Kielce już 29 stycznia. Wcześniej jednak tarnowianie zagrają w 1/16 Pucharu Polski z MKS-em Grudziądz. Na początku lutego natomiast mecz z Azotami Puławy.

Naszych słuchaczy zachęcamy do śledzenia naszego radiowego Facebooka. Do rozlosowania będziemy mieć wejściówki na domowe mecze Grupy Azoty Tarnów.

Posłuchaj:
Mindaugas Tarcjionas
Marcin Markuszewski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN