Tarnowscy wspinacze jadą na Mistrzostwa Świata. “Celem jest złoty medal”

13.09.2021

14 września kadra Polski we wspinaczce sportowej wyjeżdża na Mistrzostwa Świata do Moskwy. Pięcioosobowy skład reprezentacji jest zdominowany przez zawodników tarnowskich. W stolicy Rosji wystąpi ich aż trójka.

Marcin Dzieńśki, Natalia Kałucka i Anna Brożek – to zawodnicy na co dzień reprezentujący AZS PWSZ Tarnów. Oprócz nich w Moskwie wystąpi jeszcze olimpijka z Tokio Aleksandra Mirosław i Patrycja Chodziak.

Mistrz Świata z 2016 roku i najbardziej doświadczony z tarnowian, Marcin Dzieński zapowiada walkę o kolejne medale.

-Nastroje jak zawsze są takie, żeby walczyć o złoto. W tamtym roku brązowy medal na mistrzostwach Europy, także dobrze wspominam Moskwę. To też jest ważne, że znam to miejsce. Teraz jestem w bardzo dobrej dyspozycji, teraz tylko trzeba zrobić osiem dobrych biegów.

Inni tarnowscy wspinacze również liczą na pozycje medalowe. Anna Bożek w 2018 roku zdobyła w Innsbrucku srebrny medal w Mistrzostwach Europy, z kolei Natalia Kałucka jest mistrzynią świata juniorów.

Pierwszy dzień zawodów, to kwalifikacje i finały w najbardziej interesującej tarnowskich kibiców konkurencji, czyli właśnie w „czasówce”. W piątek 17 września eliminacje boulderingu. Panie, w półfinałach i finałach tej konkurencji walczyć będą dzień później. Półfinały i finały mężczyzn odbędą się w niedzielę, 19 września.

Jako ostatni do rywalizacji w stolicy Moskwy przystąpią specjaliści w konkurencji na prowadzenie. Rywalizacja w tej konkurencji odbędzie się 20 i 21 września.

Posłuchaj:
Marcin Dzieński
Bartek Ziaja, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN